• პოლიციამ წალკის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გა...
პოლიციამ წალკის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე გატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული ვ.ვ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, წალკის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ნაჯახის გამოყენებით, სასიკვდილო დაზიანება მიაყენა 1970 წელს დაბადებულ ე.გ.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ვ.ვ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს.

• Police solved the murder case in Tsalka municipality as a result of immediate ac...
Police solved the murder case in Tsalka municipality as a result of immediate activities - 1 person arrested
The employees of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative actions, detained V.V. (DoB 1976) in Tsalka municipality for premeditated murder.
The investigation established that the accused person inflicted a fatal injury to E.G. (DoB 1970), with an ax on the basis of a mutual dispute and hid from the place of crime.
As a result of investigative activities conducted by law enforcement officers, V.V. was arrested few hours after the incident.